<< Աշխատանքային իրավունքների և ներառական զբաղվածության շահերի պաշտպանության ինտերակտիվ հարթակ>> ծրագրի շրջանակներում շարունակում են տեղի ունենալ փորձագիտական հարցումներ, այս անգամ հանդիպումը փաստաբան Աննա Դավթյանի հետ էր։
Հանդիպման ընթացքում տեղի է ունեցել քննարկում աշխատանքային իրավունքների մասին, ինչպես նաև քննարկվել են իրական դեպքեր, երբ ոտնահարվել են աշխատողների իրավունքները։
Հանդիպման ընթացքում ուշադրության կենտրոնում էին նաև այն դրդապատճառները և խնդիրները, որոնց պատճառով խախտվում են աշխատանքային իրավունքները և իհարկե նաև քննարկվել են միջոցներ, որոնց շնորհիվ հնարավոր կլինի նպաստել աշխատանքային իրավունքների ոտնահարման դեպքերի նվազմանը։
Հետազոտության արդյունքները սպասեցնել չեն տա և դրանք շուտով կհրապարակվեն։
ԵՄ կողմից ֆինանսավորվող «Աշխատանքային գործողություն. համագործակցային ջանք հանուն հաշվետու և ներառական զբաղվածության» նախագիծը իրականացվում է «ՏՀՏ գործատուների միության» (UEICT), Արմավիրի զարգացման կենտրոնի և Կիրակի զարգացման հիմնադրամի կողմից:

Expert surveys continue to take place within the framework of the << Interactive Platform for the Protection of Labor Rights and Inclusive Employment Interests >> project, this time the meeting was with attorney Anna Davtyan.
During the meeting, a discussion took place about labor rights, as well as real cases where workers’ rights were violated were discussed.
During the meeting, the motives and problems due to which labor rights are violated were also in the spotlight, and of course, measures were also discussed, thanks to which it will be possible to contribute to the reduction of cases of labor rights violations.
The results of the research will not be long in coming and they will be published soon.
The EU-funded project “Labor Action: A collaborative effort for accountable and inclusive employment” is implemented by the “Union of ICT Employers” (UEICT), Armavir Development Center and the Sunday Development Foundation.