<< Աշխատանքային իրավունքների և ներառական զբաղվածության շահերի պաշտպանության ինտերակտիվ հարթակ>> ծրագրի շրջանակներում ընթանում են կայքի ստեղծման աշխատանքները, որի շրջանակներում տեղի են ունենում պարբերաբար հանդիպումներ ու քննարկումներ կայքը պատրաստող` Գյումրիում ՏՏ ոլորտի առաջատար ընկերության՝ Աննանիկսի թիմի հետ:
Կայքը շուտով կգործարկվի և կծառայի աշխատանքային իրավունքի ոլորտում խնդիրներ ունեցող բոլոր քաղաքացիներին:
ԵՄ կողմից ֆինանսավորվող «Աշխատանքային գործողություն. համագործակցային ջանք հանուն հաշվետու և ներառական զբաղվածության» նախագիծը իրականացվում է «ՏՀՏ գործատուների միության» (UEICT), Արմավիրի զարգացման կենտրոնի և Կիրակի զարգացման հիմնադրամի կողմից:

Within the framework of the < Interactive Platform for the Protection of Labor Rights and Inclusive Employment Interests>> project, work is underway to create a website, within the framework of which regular meetings and discussions are held with the team of Annanix, a leading IT company in Gyumri, which is preparing the website.
The website will be launched soon and will serve all citizens with problems in the field of labor rights.
The EU-funded project “Labor Action: A collaborative effort for accountable and inclusive employment” is implemented by the Union of ICT Employers (UEICT), Armavir Development Center and the Sunday Development Foundation.